wtorek, 4 listopada 2014

Nowe otwarcie

       Witam wszystkich serdecznie po dłuższej przerwie. Z różnych względów, zarówno osobistych jak i zawodowych blog podupadł na tyle, że wymagał nowego otwarcia. Mam nadzieję, że już wkrótce uda mi się odzyskać artykuły dotyczące siedlisk przyrodniczych i wraz z nową szatą graficzną zamieścić je również w tym miejscu.

    Co zatem nowego? Cóż, po zwieńczonej sukcesem obronie rozprawy doktorskiej zostałem przysłowiowym "wolnym strzelcem" i w chwilach pomiędzy rzadkimi zleceniami poprawiam swój dorobek i rozsyłam CV do jednostek naukowych i nie tylko. 

      Publikacje, do których przykładam swoją rękę można swobodnie pobierać z mojego profilu w serwisie researchgate. Również w tym miejscu można zapoznać się z częścią tekstową mojej "pracy doktorskiej". Jej fragmenty będą też na pewno pojawiać się w ramach tego bloga, jak to już wcześniej bywało. Wkrótce postaram się też z wami podzielić doświadczeniami zdobytymi w tym roku podczas wyprawy za koło podbiegunowe sfinansowanej w ramach projektu InterAct. W trakcie tych badań staraliśmy się prześledzić siłę oddziaływania szlaków komunikacyjnych, w zależności od ich położenia geograficznego na linii północ-południe (od północnej Szwecji, przez fińską Laponię, po norweski Finnmark). Tradycyjnie kontynuowałem też współpracę z IOP PAN czynnie uczestnicząc w monitoringu siedlisk co stanowiło ponownie doskonałą okazję do zebrania informacji, którymi postaram się dzielić na bieżąco.

Zatem zapraszam ponownie!

Łąka wilgotna ze śmiałkiem darniowym (Deschampsia caespitosa). Dolina Biebrzy - Basen Północny. W lewym krańcu dziewięciornik błotny (Parnassia palustris). W tle brzezina z brzozą omszoną (Betula pubescens)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz